June 25, 2022 10:05
Балкан

Вучиќ и Шарл Мишел напрвија ќебапчиња за вечера

Српскиот претседател Александар Вучиќ на социјалните мрежи објави фотографија на која тој и претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, кој е во посета на Белград, заедно печат ќебапчиња.

Ќебапчињата ги спремавме заедно. Му благодарам на Шарл Мишел на посетата и на поддршката на европската иднина на Србија, напиша Вучиќ, објавувајќи ја фотографијата.