October 26, 2021 13:09
Балкан

Вучиќ: И реков на ЕУ да ја заузда Приштина, ако не може, ние ќе го сториме тоа

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денеска, за време на разговорите со Срби од Косово, во Рашка, дека му рекол на специјалниот претставник на Европската унија за преговорите меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, да ја „зауздаат Приштина и ако тие не се во можност – ние ќе ги зауздаме”, јави Бета.

„Ми рекоа – работиме на тоа “, наведе Вучиќ, истакнувајќи дека Приштина за денешната полициска акција на северот на Косово има поддршка од најмалку една западна земја, а не е членка на Европската унија.

Тој им порача на Србите дека „Белград ќе биде со нив” и да бидат рационални во своите одлуки.

AniWatch: AMNESIA anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro aniwatch me

AnimeFreak: Steamboy anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreak chatango

Website https://animepahe.cc: Watch Miss Cinterrier's Groom animepahe Episode Full free anime online

Omoi no Kakera (https://animekisa.in/m/YA3b) Episode Full

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed