Балкан

Вучиќ за Новак: Нема да правам хајка против невакцинираните, иако ќе ја примам четвртата доза

Српскиот претседател, Александар Вучиќ вечерва во интервју на Радио телевизија Србија одговори на прашањето за Новак Ѓоковиќ, кој одбива да се вакцинира. Најдобриот светски тенисер е во Австралија, но се шпекулира дека ќе биде депортиран на само неколку часа пред почетокот на ждрепката на Австралија Опен на кој беше назначен за прв носител.

– Ја завршивме нашата работа, наша работа е да им помогнеме на граѓаните на Србија и горд сум што можевме на професионален начин да му помогнеме на еден од најдобрите спортисти, рече Вучиќ.

Тој вели дека во последните неколку дена неколку пати разговарал со Новак.

– Се познаваме долго време и никогаш тоа не сум го злоупотребил, долго време не се персираме и не сум сигурен дека тој секогаш се согласува со се што правам. Јас сум човек кој смета дека е потребно луѓето да се вакцинираат, а јас ќе ја примам и четвртата доза. Мислам дека тоа спаси илјадници животи во оваа земја. Не припаѓам на луѓето кои ќе ја водат хајката против оние кои не сакаат да се вакцинираат, не затоа што ми требаат нивните гласови, туку затоа што тоа е наша вина, рече Вучиќ.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

DARLING in the FRANXX (Dub)

online anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

ani watch Hunter x Hunter (2011)

watch anime Hunter x Hunter (2011) (Dub)

tải go88