November 14, 2019 13:26
Македонија

Вучиќ: Верувам дека Франција ќе остане на својот став за Северна Македонија и Албанија

Српскиот претседател Александар Вучиќ во емисијата „24 сати“ на ТВ Пинк вели дека верува оти Франција ќе остане на својот став и дека бараат нова методологија за ЕУ.

„Ги поддржувам Северна Македонија и Албанија да добијат датум за почеток на преговорите, но се плашам дека нема да добијат, а и за нас ќе бидат потешки процедурите. Верувам дека во ноември ќе се видам со претседателот Макрон во Париз и тогаш ќе можам детално да разговарам со него, по што ќе се состанам и со Путин“, рече Вулиќ.

Нови вести

Мицковски: Промената на името не беше услов за членство во НАТО

Valentina

Арсовски: Заев и СДСМ  им кратат на професорите во средните училишта и наставниците во основните училишта цели 5.660 денари од нивната плата

Valentina

Стоилковски: Oва е црна недела за новинарите и за медиумите во Македонија

Valentina