July 23, 2021 21:35
Балкан

Вулин: Да им се забрани влез во Србија на оние кои гласаа за Резолуцијата за геноцид во Сребреница

Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин изјави дека ќе побара забрана за влез во Србија за оние кои во црногорскиот Парламент гласале за Резолуцијата за геноцид во Сребреница.

– Претседателот Вучиќ не е човек кој забранува, но ќе побарам од него да им се забрани влез во Србија на оние кои гласаа за резолуцијата. Своите семејства кои се добро распоредени низ Белград, нека ги гледаат во Црна Гора, напиша Вулин во соопштението.

Според него, оние кои во црногорскиот Парламент гласаа за Резолуцијата за геноцид во Сребреница „се откажале од Србите”.

– Црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ последен пат ги разочара Србите, по овој срам веќе ништо од него не може да не разочара, оцени Вулин.

Собранието на Црна Гора вчера усвои Резолуција за геноцид во Сребреница, а министерот за човечки и малцински права Владимир Лепосавиќ е сменет на предлог на црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ, поради изјавите во кои го „релативизирал геноцидот во Сребреница”.

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Goodbye Mr. Despair OAD (https://animebee.to/m/6m7q) Episode 3

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Gokudo (Dub) (https://4anime.biz/m/M4M) Episode 26

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Overlord Drama CD Episode 6

KissAnime Balatarin: https://www.balatarin.com/users/kissanimemx