October 21, 2021 12:07
Спорт

Втор пораз за македонските фудбалерки во квалификациите за СП

Македонската женска фудбалска федерација вечерва во Скопје загуби од Австрија со 6:0.

Головите на Национална арена „Тодор Проески” ги постигнаа Била (три), Ашуер (два) и Хобингер.

Ова е втор пораз за избраничките на селекторот Кирил Изов во исто толку натпревари во квалификациите за Светското првенство 2023, додека Австријките имаат максимални две победи.

Следниот натпревар „црвено-жолтите” го играат на гостински терен со Летонија на 21 октомври.

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Summer Storm! Open for Business (https://animedao.nl/m/0nkn) Episode 13

Website https://animefreak.ws: Watch Sakura Wars: ~Su~Mi~Re~ animefreak Episode Full anime freaks anime

AnimeKisa: His and Her Circumstances anime episode 26 online free at https://animekisa.in animekisatv

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/kissanimemx

Youmagine: https://www.youmagine.com/animefreakws