June 25, 2022 10:05
Економија Македонија

Втор ден од „Самит Македонија 2025“

Со фокус на жените во науката, технологијата, инженерство и математика, државите и вештачката интелигенција, влијанието на „блок-чејн” технологиите врз индустриите, промените и работните места, предизвикот на присуството на глобалниот пазар, денеска продолжува вториот ден од 11-тиот по ред „Самит Македонија 2025″ кој се одржува во Скопје.

На панел дискусиите учество ќе земат атрактивни имиња од интернационални компании и корпорации и претставници на бизнис асоцијации и организации.

 

Самитот оваа година со свое обраќање ќе го затвори претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски.

Целосната агенда за денешните учесници и дискусии е достапна на следниот линк.

chơi go88 mã code go88 Game Go88 và Link đăng nhập vào Go88 mới nhất khi bị chặn

https://tai.sunwin.gg/