October 22, 2021 10:49
Свет

Втор ден од изборите во Русија, вчерашната излезност 16,85 отсто

Во Русија почна вториот ден од гласањето на тридневните парламентарни и регионални избори.

Вкупната излезност на гласачите на изборите за Државната дума на Русија вчера до 20 часот по московско време изнесува 16,85 проценти, објави руската Централна изборна комисија.

Изборите за 450 пратеници во Думата се одржуваат до утре, 19 септември.

Пратениците се избираат за петгодишен мандат според мешан изборен систем: 225 пратеници се избираат од партиските листи и уште 225 од едномандатни изборни единици во еден круг.

Истовремено, девет руски региони избираат гувернери, 39 региони избираат законодавни тела, а гласачите во 11 градови избираат нови градски собранија.

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch Those Snow White Notes animetv Episode 12 anime tv kissanime

WCOStream: Shakugan no Shana: Season II (Dub) anime episode 24 online free at https://wcostream.cc dubbed anime

Watch Kakegurui×× (Dub) Episode 12

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/animefreak-ws

500px: https://500px.com/p/kissanimemx?view=photos