January 21, 2022 21:29
Македонија

Втор ден жалост за жртвите од автобуската несреќа

Во земјава денеска е втор ден на жалост по сообраќајната несреќа на македонскиот автобус во која вчера на автопатот „Струма” во Бугарија загинаа 45 патници, а седум се повредени.

Владата вчера прогласи тридневна жалост на територијата на целата држава за жртвите од трагичната сообраќајна несреќа во Бугарија.

За време на деновите на жалост државното знаме на сите институции, како и на дипломатските претставништва на земјава во странство, се истакнати на половина копје, а одложени се сите јавни настани.

Ден на жалост за настраданите во автобуската несреќа денеска е прогласен и во Бугарија и во Косово.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

english dubbed anime My Hero Academia Season 5 (Dub)

watch anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

AnimeDao Attack on Titan Season 3 (Dub)

english dubbed anime AnimeDao Naruto (Dub)

anime to watch The Rising of the Shield Hero (Dub)