March 9, 2021 11:03
Спорт

Второ странско засилување во Ренова, потпиша Словенецот Марко Гајиќ

Словенечкиот играч за врска Марко Гајиќ е нов фудбалер на македонскиот прволигаш Ренова, соопшти попладнево екипата од Џепчиште.

Дваесетитригодишниот Гајиќ доаѓа од редовите на словенечкиот второлигаш Триглав Крањ и е второ странско засилување на Ренова оваа недела, по трансферот на Колумбиецот Џон Еди Мена Перез.

Ренова го заврши есенскиот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига на деветтото место со 19 бодови.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24 at KissAnime my hero academia kissanime

Peach Boy Riverside Episode Preview at website https://funimationfree.com funimation spring 2020