June 26, 2022 22:18
Скопје

Второ прскање против комарци на територија на градот Скопје

Градот Скопје ги известува граѓаните дека во периодот од 17.05 до 20.05.2022 година на подрачјето на градот Скопје ќе се врши терестрична дезинсекција против возрасни форми на комарци. Ова е второ прскање, по првото кое се изврши на 29.04.2022 година, со што навреме почна овој процес.

Доколку временските услови се неповолни, терестричната дезинсекција ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни.

Воедно, се повикуваат пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

game đánh bài go88 mẹo chơi tài xỉu go88 go88 apk

hướng dẫn tải sunwin cho iphone ông trùm sunwin sunwin stevia wallstreet online