Македонија

Втора седница на Главниот координативен кризен штаб за справување со КОВИД-19: Препорака за кратење на периодот на изолација од 10 на 7 дена

Ве известуваме дека синоќа, 24 јануари 2022 година, Главниот координативен кризен штаб ја одржа својата втора седница, на која министерот за здравство Беким Сали ја презентираше актуелната состојба со пандемијата предизвикана од КОВИД-19. На седницата се дискутираше и се усвои препорака за кратење на периодот на изолација после позитивен ПЦР ковид тест од 10 на 7 дена.
Препораката е врз основа на предлог на Комисијата за заразни болести, поради полесната клиничка слика предизвикана од омикрон сојот.
Препораката е доставена до Владата на Република Северна Македонија и треба да биде дискутирана на следната владина седница.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 24

ANIMEFLIX Attack on Titan

anime stream My Hero Academia Season 3

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

JUJUTSU KAISEN Episode 22