January 22, 2022 21:44
Спорт

ВТА ја избра Барти за тенисерка на годината

Вторпат во кариерата Австралијката Ешли Барти ја освои ВТА наградата за „тенисерка на годината”, додека Барбора Крејчикова од Чешка доби двојна награда – за „најдобра двојка на годината” во тандем со Катерина Синиакова, и „тенисерка со најголем напредок”.

Меѓу добитничките на годинешните награди на Женското тениско здружение (ВТА) се најдоа и сензационалната победничка на Ју-Ес Опен, Британката Ема Радукану, која е прогласена за „дебитантка на годината” и Шпанката Карла Суарез Наваро за „повратничка на годината”.

Ешли Барти наградата на ВТА првпат ја освои во 2019 година, а овој пат ја заслужи со тоа што трета сезона по ред заврши на врвот на ранг-листата и освои пет титули, вклучувајќи го и триумфот на Вимблдон.

aniwatcher. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime stream Tokyo Ghoul

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

dubbed anime Gintama

free anime online Fairy Tail (Dub)

anime website AniWatch Boruto: Naruto Next Generations (Dub)