Македонија

Вселенскиот патријарх Вартоломеј упати честитка до премиерот Ковачевски

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски доби честитка од Вселенскиот патријарх Вартоломеј за новата функција и му посака успех. Во соопштението се вели

Неговата Божествена Сесветост, Патријархот Вартоломеј испрати пораки со честитки од името на Вселенската Патријаршија до новоизбраниот македонски премиер Димитар Ковачевски. Неговата Сесветост на Ковачевски му посака плодотворна и успешна служба.

Ова е првпат вселенскиот патријарх да посака успешна работа на македонски премиер.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Attack on Titan (Dub) Episode 22

4Anime Attack on Titan (Dub) Episode 20

To Your Eternity

stream anime online SK8 the Infinity (Dub)

Naruto: Shippuden (Dub)