June 21, 2021 17:19
Македонија

Времето утре сончево со умерена облачност и потопло

Времето утре ќе биде сончево и потопло со умерена облачност. Во западните подрачја ќе има услови за краткотраен локален дожд и ќе дува умерен до повремено засилен ветер од западен правец, најавуваат од УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12, а максималната ќе достигне од 18 до 27 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне до 25 степени.

Во наредните денови ќе преовладува претежно стабилно и потопло време со појава на локален попладневен дожд во северните делови. До среда ќе дува умерен до повремено засилен ветер од западен правец, а во понеделник попладне ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд и појава на грмежи.

AnimeHeaven anime sites: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Episode 5 (https://animeheaven.pro/m/vDVL/ep-5)

AniWatch watch anime dub: Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) (https://aniwatch.pro/m/6g6N) Episode 24