October 16, 2021 16:15
Спорт

Враќањето на Погба во Јувентус е невозможно поради високата плата

Иднината на играчот од средниот ред на англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер јунајтед, Пол Погба останува неизвесна. На 28-годишниот Французин му останува уште една година од договорот со Манчестер јунајтед.

Според Тутоспорт, враќањето на Погба во Јувентус е речиси невозможно – дури и како слободен играч. Се е до платата на Пол. За сезоната, тој ќе побара најмалку 15 милиони евра во нето.

Поверојатно е трансферот на играчот од средниот ред на АС Монако, Орлен Чуамени. Дваесет и едногодишникот фудбалер ги исполнува критериумите на Јуве и нема толку високи барања за плата.

AnimeBee: Accel World: Infinite∞Burst anime episode Full online free at https://animebee.to gogoanime

Website https://4anime.biz: Watch Batman Ninja (Dub) 4anime Episode Full persona 4 the animation

Website https://animetv.cc: Watch Steam Detectives animetv Episode 26 anime tv darling in the franxx

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

AniWatch Watch anime online, English anime online HD