December 9, 2022 23:35
Хроника

Вработени во јавно претпријатие се тепале на паркинг

Вчера на паркинг простор во јавно претпријатие на подрачјето на Ѓорче Петров во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу вработените Г.Н.(46) и Н.Ш.(42), двајцата од Скопје, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.