September 24, 2021 07:53
Свет

Вработени во австриското Министерство за здравство фатени како пијат алкохол на работа

Вработените во австриското Министерство за здравство имаат проблем со алкохолот, тврди еден член на Кризниот штаб на оваа институција.

Од овој оддел, рекле дека се изненадени од ваквите тврдења и дека ќе работат на нивно разјаснување.

Неименуван „инсајдер“ за виенскиот весник „Кронен цајтунг“, приложил како доказ фотографија, на која се гледа како вработените пијат во работно време. На сликите што ги достави се гледаат полни плакари со алкохолни пијалоци, полни пепелници, но и кофи со испразнети лименки пиво. Заедно со фотографиите, тој напиша дека не се работи за фотографии од ноќен клуб, туку за канцеларија во Министерството за здравство.

Неименувано лице наведува дека станува збор пред се за вработени во ИТ секторот и здравствената телематика, оддели кои работеле на развојот на „Зелениот бизнисмен“, но и дека меѓу нив има повеќе одговорни луѓе од Кризниот штаб и одделот за информации.

„ Пијанството забави многу процеси, како и создавање на „зелениот пасош““, тврди „инсајдерски“ список, додавајќи дека никој не сака јавно да зборува за тоа од страв да не ја загуби работата.

Од Министерството велат дека се изненадени од наводите, а по прегледот на видеото и фото материјалот, наложено е да работат на расветлување на настанот. Се посочува дека постојат јасни правила, кои предвидуваат дека пушењето е дозволено само во посебни простории, а алкохолот е забранет во работно време.

TwistMoe: Dragon Ball Specials anime episode 2 online free at https://twistmoe.net stream anime online

Mameneko (https://animeheaven.pro/m/XOpz) Episode 12

Savior Of The Earth (https://animepahe.cc/m/B5g3) Episode Full

Website https://animedao.nl: Watch JoJo's Bizarre Adventure (Dub) animedao Episode 26 my hero academia season 4 animedao

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/animeflixnl

Gogoanimelol wordpress: https://gogoanimelol.wordpress.com/