January 16, 2022 20:52
Балкан

Вработена во Лидл убена со нож среде маркет во Сплит

Вработена во Лидл Маркет во Сплит попладнево била убиена од поранешниот сопруг, Жељко Џекиќ(54) кој со нож ја избодел најмалку 15 пати, јавуваат тамошните медиуми.

Убиството се случило пред очите на купувачите и персоналот. Избодената жена починала на пат кон болницата.

Полиците и подот биле покриени со крв. На крвавиот напад му претходела кавга, а насилникот бил совладан од страна на обезбедувањето и неколку мажи кои го легнале на под.

Според непроверени информации напаѓачот се обидел да си нанесе убоди и на себе, по што брутално ја нападнал својата жртва, жена во возраст од 43 години.

-Кутра жена, стоеше на нозе кога напаѓачот и дојде од зад грб. Имаше капа на глава, нешто викаше и извади нож. Ужасно! Ја прободе неколку пати. Сѐ уште сум во шок! – изјавува девојка, сведок на настанот.

Според други, убиецот викал  дека „три месеци не му дала да си го види детето“. Двајцата имале дете од заедничкиот брак, а наводно биле во бракоразводна парница.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

online anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

online anime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

ANIMEFLIX DARLING in the FRANXX (Dub)

My Hero Academia

The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 24