September 26, 2020 08:49
Свет

Во Чешка рекордни 1.677 новозаболени од коронавирус

Рекордни 1.677 случаи на коронавирус се регистрирани во Чешка денес, во време кога земјата се соочува со повторно оживување на пандемијата.

Досега се регистрирани вкупно 38.896 заболени во Чешка, земја со 10,7 милиони жители, покажуваат податоците објавени од Министерството за здравство, пренесува „Ројтерс“.