June 23, 2021 03:17
Скопје

Во четири скопски општини поставени осум нови пунктови на ЈП Комунална хигиена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, и директорот на ЈП Комунална хигиена – Скопје, Абдусамед Шабани, денеска го посетија новиот пункт на јавното претпријатие  лоциран во близина на Скопското Кале. ЈП Комунална хигиена  постави осум нови пунктови во четири скопски општини, што ќе им обезбедат соодветни услови за работа на вработените коишто секојдневно на терен се изложени на најнеповолните климатски влијанија.

Со цел да им се создадат подобри услови при извршување на работните обврски на работниците коишто ја одржуваат хигиената на јавните површини во градот, осум стари дотраени пунктови лоцирани во скопските општини Центар, Аеродром, Чаир и Шуто Оризари се  заменивме со нови монтажни објекти.

Директорот Шабани истакна дека една од нивните најголеми заложби е да им се обезбедат подобри услови на вработените коишто го носат главниот товар во извршувањето на дејноста на претпријатието.

 

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Crayon Shin-chan Gaiden: Alien vs. Shinnosuke Episode 13

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. Space Dandy 2nd Season (Dub) (https://4anime.biz/m/8pKk) Episode 13

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Watch Getsumen To Heiki Mina Episode 11

KissAnime Scoop: https://www.scoop.it/u/kissanimemx