March 3, 2021 04:20
Хроника

Во Чаир уапсен побегнат затвореник, осуден на девет години

Полициски службеници од одделенијата во Шуто Оризари и Чаир вчера го привеле 43-годишниот П.Б. од Скопје, кој се барал со потерница за дозидржување на затворска казна, откако избегал од затвор.

Како што информираат од МВР, 43-годишникот отслужувал затворска казна од девет години.

По стандардните процедури, тој повторно ќе биде пренесен во затвор.

Attack on Titan: Since That Day (https://kissanimeonline.com/m/PreL) Episode Full at KissAnime kissanime real website

Watch King's Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi Episode 14 (https://animeplanet.cc/m/xQWV/ep-14) at AnimePlanet goblin slayer anime planet