Балкан

Во Црна Гора утрово се измерени рекордни минус 33 степени

Рекордно ниска температура од минус 33,2 Целзиусови степени, утрово е измерена во Црна Гора, во местото Косаница во општина Плевља, потврди метеорологот Душан Павиќевиќ.

Досега најниска температура била регистрирана во 1985 година во Рожаје, минус 32 степени.

Во Црна Гора денеска се очекува претежно сончево време, а највисоката температура ќе изнесува девет степени.

Во северниот дел од земјава ќе има посилен мраз, а по котлините можна е појава на магла или зголемена ниска облачност.

Според Институтот за хидрометеорологија и сеизмологија, во одредени делови од земјата ќе дува умерен до засилен северен ветер.

free anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 11

AnimeHeaven How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

anime heaven The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

watch subbed anime The Daily Life of the Immortal King 2nd Season

tải go88