January 27, 2021 07:17
Балкан

Во Црна Гора од денеска забрането излегување од домовите од 19 до 5 часот наутро

Угостителските и услужните објекти во Црна Гора од денеска ќе бидат работата од 7 до 18 часот, додека од 19 до 5 часот наутро ќе важи забраната за напуштање на домовите.

Мерките ќе се применуваат до 8 декември, соопшти Националното координативно тело за инфективни болести (НКТ).

НКТ ги повика граѓаните целосно да ги почитуваат сите мерки бидејќи тоа е единствениот начин за борба против ширењето на коронавирусот.

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 Episode 7 at website https://funimationfree.com. See more funimation productions

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) Episode 1 (https://animeplanet.cc/m/1oQ7/ep-1) at website https://animeplanet.cc anime planet jojo diamond is unbreakable