January 20, 2022 23:41
Балкан

Во Црна Гора заразени 97 ученици и 92 наставника, во самоизолација 558 лица

Во Црна Гора, 97 ученици и 92 наставници во основните и средните училишта се заразени со коронавирус, поради што отсуствуваат од наставата, соопшти Институтот за јавно здравје (ИЈЗ).

„Според податоците што ги добивме утрово од Министерството за образование, отсутни се вкупно деведесет и седум деца кај кои е утврдено присуство на новиот коронавирус, а бројот на отсутни наставници е 92. Има 558 ученици и 89 наставници кои биле во контакт со нив”, се наведува во соопштението на ИЈЗ.

anime sites. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Hunter x Hunter (2011)

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 9

One Piece

GoGoAnime Josee, the Tiger and the Fish Episode Full

watch animes GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc