August 2, 2021 21:15
Балкан

Во Црна Гора дадени 272.636 дози вакцина против коронавирус

Досега во Црна Гора се дадени 272.636 дози на вакцина против коронавирус.

Прва доза вакцина примиле 147.499 граѓани или 23,8 проценти, а две дози 125.137 лица или 20,2 проценти од вкупната популација.

Досега 32,3 проценти од возрасната популација се вакцинирани со првата доза, а 27,4 проценти се ревакцинирани.

Масовната вакцинација против Ковид-19 во Црна Гора започна на 4 мај.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. The Adventures of Tom Sawyer (Dub) Episode 49

https://aniwatch.pro watch anime. Kinpatsu no Jeanie Episode 13

Watch anime online for free at KissAnime watch anime dub. Fire X Fire (https://kissanime.mx/m/gplV) Episode 2

KissAnime Ttlink: http://ttlink.com/kissanimemx