November 29, 2020 19:24
Хроника

Во Центар санкционирани 68 возачи 

Министерството за внатрешни работи вчера продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Притоа, на територијата на Центар изрече 68 мерки, меѓу кои пет за возење без возачка дозвола и четири за нерегистрирани возила, две санкции за непоседување зимска опрема и девет мерки за возење под дејство на алкохол.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

-Граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, апелира МВР.