September 25, 2021 01:29
Скопје

Во Центар за една недела „пајакот“ кренал 88 возила

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје санкционираа 161 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот. Во периодот од 06.09. до 12.09.2021 година, со помош на специјалните возила „Пајак“ на ЈП ПОЦ отстранети се 88 непрописно паркирани возила, а со поставување на механичко средство „Блокатор“ санкционирани се 73 возила кои биле затекнати во резидентни зони, а не биле корисници-резиденти на секторот во којшто биле паркирани.

За трајно решение на сообраќајниот метеж и проблемот со неправилното паркирање неопходна е поголема сообраќајна култура, затоа ЈП ПОЦ и СВР Скопје во наредниот период ќе продолжат со секојдневно отстранување на сите непрописно и несовесно паркирани автомобили во општина Центар со цел да се подигне сообраќајната свест на повисоко ниво и да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

 

Tokyo Majin Episode 14

Website https://animefreak.ws: Watch Shaman King animefreak Episode 64 anime online

AnimeFLV: Battle of Surabaya (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch anime dub

Watch Blood Blockade Battlefront (Dub) Episode 12

Facebook: https://www.facebook.com/gogoanimebe/

Openstreetmap: https://www.openstreetmap.org/user/animefreakws