January 25, 2021 15:43
Балкан

Во Хрватска 3.251 новозаразен со коронавирус, 38 починати

Во период од 24 часа во Хрватска се регистрирани 3.251 новоинфициран со коронавирус, а 38 лица починаа, пренесува порталот „Индекс“.

Вкупниот број на активни случаи во Хрватска е 16.891. Меѓу нив, 1.878 пациенти се во болница, од кои 205 се на апарати за дишење.

Официјалното обраќање на Кризниот штаб беше одложено неколку часа. Кризниот штаб се јавува секој ден околу 10 часот, но не и денес, поради што на никого не му е јасно што се случило.

До денес, во Хрватска се евидентирани вкупно 90.715 лица заразени со новиот коронавирус, од кои 1.151 починале.

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III Episode 2 (https://gogoanime.be/m/QYRN/ep-2) at website https://gogoanime.be go go anime

Watch How Not to Summon a Demon Lord Episode 1 at website https://kissanimeonline.com weathering with you kissanime