January 26, 2021 19:52
Балкан

Во Хрватска 1.973 нови случаи на коронавирус и 45 починати

Во последните 24 часа во Хрватска се потврдени 1.973 нови случаи на коронавирус, починаа 45 лица, а бројот на активни случаи е 19.275.

Меѓу нив, 2.060 пациенти се во болница, од кои 235 се на апарати за дишење.

Од 25 февруари 2020 година, кога беше регистриран првиот случај во Хрватска, вкупно 105.691 лице е заразено со новиот коронавирус, од кои 1.398 починале, а 85.018 оздравеле, од кои 2.638 во последните 24 часа.

Во моментов има 40.083 лица во самоизолација.

До денес се тестирани вкупно 683.104 лица, од кои 6.139 во последните 24 часа.

Banana Fish (https://animeheaven.pro/m/J3BV) Episode 24 at AnimeHeaven my anime heaven

Sword Art Online: Progressive Movie - Hoshi Naki Yoru no Aria (https://kissanimeonline.com/m/gjL2) Episode 2 Preview at website https://kissanimeonline.com. See more one piece stampede kissanime