January 22, 2022 04:57
Uncategorized Хроника

Во Хрватска се преврте македонски камион, возачот е повреден

Македонски камион за пренос на автомобили се преврте на автопат во Хрватска, а возачот е повреден.

„Камион со платформа за превоз на други возила се преврте на 130-тиот километар од јужната страна на автопатот А3 Брегана-Липовац“, пренесуваат хрватските медиуми.

Сообраќајот на автопатот А3 е затворен во источен правец и се пренасочува по заобиколен пат преку клучката Новска до клучка Окучани.

Несреќата се случила околу 17 часот и 5 минути, кога возило со македонски регистерски таблички се превртело, при што неколкуте возила кои ги пренесувал камионот испаднале.

„Возачот беше свесен. Видов дека неговата приколка почна да се ниша. Изгледаше прилично грдо“, изјавил очевидец за хрватските медиуми.

Полицискиот увид на местото на несреќата е во тек.

gogoanime pro. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch animes Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

GoGoAnime Black Clover

gogoanimehub Death Note

watch anime online BANANA FISH

GoGoAnime Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 144