November 30, 2021 10:35
Балкан

Во Хрватска покрената истрага против полицајци кои тепаа мигранти

Хрватското државно обвинителство нареди истрага против  полицајци, поради сомневање за сторено кривично дело нечовечко и сурово постапување, а на тројцата сторители им се заканува затворска казна до 10 години, пишува денеска загрепски „Јутарњи лист”.

– Окружното државно обвинителство во Карловац побара истрага откако снимките беа објавени во емисијата „Потрага” на хрватската РТЛ, рече окружниот државен обвинител Вера Магдиќ-Бижановиќ.
Се наведува дека станува збор за кривично дело малтретирање и друго сурово, нечовечко или понижувачко постапување или казнување, за што е предвидена затворска казна до 10 години.

Властите соопштија дека тројца припадници на специјалната полициска единица тепаат мигранти, поради што тие се суспендирани и против нив е поведена дисциплинска постапка.

Phantom: Requiem for the Phantom (https://gogoanime.be/m/xla) Episode 26

Website https://wcostream.cc: Watch PERSONA5 the Animation (Dub) wcostream Episode 26 mickey and the roadster racers wcostream

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Watch Future Card Buddyfight (Dub) Episode 64

AnimeFLV: A day before us 2 anime episode 15 online free at https://animeflv.uk free anime online