July 29, 2021 08:49
Балкан

Во Хрватска повеќе од 1.500 новозаболени, дури десетмина починати во Загреб

Хрватскиот кризен штаб објави нови податоци според кои има повеќе од 1.500 новозаболени, а во Загреб има дури десетмина починати.

Во последните 24 часа евидентирани се 1.563 нови случаи на инфекција со коронавирус, а бројот на активни случаи во Хрватска денес е вкупно 7.380. Меѓу нив, 661 пациент е во болница, од кои 46 се на апарати за дишење.

Тринаесет лица починаа, од кои 10 во Загреб.

Бројките објавени за Загреб укажуваат на тоа дека денес во Хрватска ќе биде соборен уште еден рекорд. Главниот град скокна од вчерашните 337 на 705 новозаболени.

KissAnime kissanime site closed: Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full

AnimeFreak anime websites: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 24