September 24, 2021 08:59
Свет

Во Франција 13.000 новозаразени, 215 починати

Во Франција, во последните 24 часа се регистрирани 13.157 нови случаи на коронавирус, а починале 215 лица, соопшти Министерството за здравство.

Во Франција воспоставени се строги ограничувачки мерки за контрола на коронавирусот.

Повеќе од 2,1 милиони луѓе се заразени, а 48,732 починале од почетокот на пандемијата.

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

ANIMEFLIX: Kite Liberator (Dub) anime episode Full online free at https://animeflix.nl watch anime online

AnimeKisa: Shinzo (Dub) anime episode 32 online free at https://animekisa.in dubbed anime

Ghost Stories (Dub) (https://animepahe.cc/m/XJ2X) Episode 20

Gaiauniversity: https://gaiauniversity.org/members/animefreakws/profile/

Github: https://github.com/animeflixnl