September 20, 2021 22:57
Свет

Во Франција, трет ден по ред, со коронавирус се заразени повеќе од 10.000 луѓе

Француските здравствени власти соопштија дека 12.532 случаи на коронавирус се потврдени трет ден по ред кога Франција бележи повеќе од 10.000 инфекции на ден.

Агенциите известуваат дека многу заразниот делта-сој е виновен за зголемувањето на бројот на пациентите, а вкупниот број на заразени со коронавирусот од почетокот на пандемијата надмина 5,87 милиони.

Министерството за здравство во извештајот за новите случаи, објави дека починале пет лица, така што вкупниот број на смртни случаи од Ковид-19 е 111.472 лица.

Chi's New Address (https://gogoanime.be/m/L7Ye) Episode 104

City Hunter: The Secret Service Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Wind: A Breath of Heart (TV) animeheaven Episode 13 hunter x hunter anime heaven

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/kissanimemx/blog#post484576870

Cdprojekt: https://www.cdprojekt.com/pl/forums/users/gogoanimelol/