January 24, 2022 11:41
Свет

Во Франција приведени двајца мажи кои планирале терористички напади за Божиќ

Во Франција се приведени двајца мажи кои планирале терористички напади за време на божиќните празници, јави телевизијата БФМТВ.

Според извори од истрагата, тие планирале да убиваат минувачи со нож на најпосетените места, се вели во соопштението.

Двајцата мажи, на возраст од 23 години, биле приведени на 29 ноември во Ил-де-Франс.

На 3 декември тие биле обвинети и приведени во рамките на прелиминарна истрага што ја почна антитерористичкото обвинителство.

animes online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

watch anime free ANIMEFLIX Tokyo Revengers (Dub)

watch anime free That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

My Hero Academia Season 5 Episode 20

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 5