Свет

Во Филипини еден градоначалник убиен, еден повреден

Вооружени напаѓачи на мотор во Филипини убија еден градоначалник, а друг градоначалник повредија, во нападот убиен е возачот на граданачалниците, а телохранителот е повреден.

Убиен е градоначалникот на Ал Барке, Дарусалам Лајид, а повреден е градоначалникот на Акбар, Алих Сали.

Истражителите се обидуваат да гои идентификуваат двајцата вооружени напаѓачи и да ги утврдат нивните мотиви.

Двајцата градоначалници наводно се кандидирале на изборите што треба да се одржат на 9 мај следната година.

Во минатото изборите во Филипини беа обележани со крвави судири и обвиненија за измами, посебно во руралните региони.

gogo anime tv. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

english anime Black Clover

GoGoAnime Fairy Tail (Dub) Episode 167

How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 7

Dragon Ball Super (Dub)

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc