January 17, 2019 12:42
Свет

Во Феникс се породи жена која една деценија е во кома, полицијата покрена истрага

Полицијата покрена истрага откако беше објевено дека неодамна во приватна болница во Феникс, Аризона, се породила жена која најмалку 10 години е во кома.

Порталот „Azfamily.com“ во четвртокот вечерта, цитирајќи неименувани извори, соопшти дека жената се породила на 29. декември и дека ниту еден член од болничкиот персонал не знаел дека таа е бремена.

Како што пренесува агенцијата АП, подоцна слични извештаи објавиле и две телевизиски станици од Феникс.

Медиумите известуваат дека жената е во кома по речиси фатален инцидент со давење.

Британски „Мирор“ пишува дека полицијата во Феникс започнала истрага за можна сексуална злоупотреба врз жената која е во вегетативна состојба.

Related posts

Повредени се најмалку 20 лица, вклучувајќи и четворица полицајци на протестите во Париз

Ivona

Француски адвокати бараат полицијата да престане со користење на шок бомби ГЛИ-Ф4

Ivona

Санчез: Со договорот за Брегзит, Шпанија е во посилна позиција за гибралтарското прашање

Filip