January 24, 2022 14:48
Свет

Во Фајзер украдени податоци за вакцината против Ковид-19

Фајзер тужи долгогодишна вработена поради наводна кражба на „голем број” доверливи документи, вклучувајќи и оние поврзани со вакцината против коронавирусот.

Во тужбата поднесена во вторникот пред федералниот суд во Сан Диего, „Фајзер” тврди дека станува збор за вработената Џун Ксијао Ли, која го прекршила нејзиниот договор за доверливост со префрлање на повеќе од 12.000 датотеки, без дозвола, на нејзините лични сметки и уреди од нејзиниот деловен лаптоп.

Наводните материјали вклучуваат „прирачник” од 24 септември кој содржи внатрешни проценки и препораки за вакцината на Фајзер-Бионтек против коронавирус.

watch anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

BANANA FISH

GoGoAnime Death Note

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 17

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 21

gogoanime pro My Hero Academia Season 4