July 28, 2021 22:57
Свет

Во Турција 1.195 новoзаразени со коронавирус

Бројот на нови случаи на коронавирус во Турција во последните 24 часа е поголем од илјада, за прв пат од 29 мај, соопшти Министерството за здравство. Изјавата доаѓа откако се олеснија рестриктивните мерки воведени поради пандемијата.

Потврдени се 1.195 нови случаи, а 15 лица починале, пренесува Ројтерс. Вкупниот број на заразени ја надмина бројката од 175 илјади.

KissAnime free anime: Dr. Stone: Stone Wars (https://kissanimeonline.com/m/MVKg) Episode 11

AnimeFreak anime freaks: A Silent Voice (https://animefreak.ws/m/dKza) Episode Full