September 25, 2021 02:39
Спорт

Во Токио тешко се дише, Ѓоковиќ земаше кислород од црево

Најдобриот светски тенисер Србионот Новак Ѓоковиќ немаше проблем на теренот да го победи Алехандро Давидович-Фокина и да се пласира во четвртфиналето на олимпискиот турнир во Токио, но имаше проблем да дише на пеколот и влагата во главниот град на Јапонија.

Тенисерите најмногу се жалат на условите, а и според тоа како изгледаше Новак по мечот, очигледно е дека се соочуваат со нехумани услови за игра (температура над 30 степени целзиусови и влажност на воздухот над 70 проценти).

Србинот имаше среќа што мечот се играше на централниот терен, каде има и сенка. За разладување,  Ѓоковиќсветскиот рекет на паузите користеше едно црево за кислород и кеса со мраз.

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

ANIMEFLIX: Ultimate Girls anime episode 12 online free at https://animeflix.nl watch anime free

4Anime: Katte ni Kaizou anime episode 6 online free at https://4anime.biz heroes rising 4anime

animepahe :: okay-ish anime website

Cycling74: https://cycling74.com/author/60e7b942a87778412f9b1c5b

Linktr: https://linktr.ee/Kissanimemx