July 26, 2021 03:31
Хроника

Во тетовско-гостиварскиот регион изречени 69 санкции за непрописно престигнување

Полицијата денеска во периодот од 14 до 20 часот на подрачјето на СВР Тетово спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои непрописно престигнуваат, при што се санкционирани се 69 возачи – 36 на територија на Тетово, а 33 на територија на Гостивар, информира МВР.

– Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, се додава во соопштението.

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Boku no Imouto wa "Osaka Okan" Episode 12

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Sword of the Stranger Episode Full

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Kimera (Dub) Episode Full

KissAnime Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/kissanimemx/