June 26, 2022 12:09
Хроника

Во Тетово „уловени“ 108 брзи возачи

На територијата на СВР Тетово денесдка беше спроведена зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 108 возачи. Од нив 27 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а шест возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. При тоа 23 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 85 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

máy chủ go88

https://sunwin.fan/