February 25, 2021 09:20
Македонија

Во текот на ноќта облачно со повремени врнежи претежно од снег

Времето до крајот на денот и во текот на ноќта ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег. Врнежите, како што соопштија од УХМР, во вечерните часови ќе преминат во снег и во јужните делови. Ќе дува засилен северен ветер.

Во Скопската котлина во текот на ноќта врнежите ќе престанат и ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Преодно стабилизирање на времето се очекува во четврток, но ќе се задржи студено, особено во утринските часови.

Како што претходно информира ЈП Македонија пат, укинати се забраните за движење на тешки моторни возила на планинскиот премин Стража и на патниот правец Гостивар – Маврово.

A Silent Voice (https://animeheaven.pro/m/xA4Y) Episode Full at website https://animeheaven.pro. See more arifureta anime heaven

Watch The Irregular at Magic High School: Visitor Arc Episode 9 (https://animefreak.ws/m/6N1Q/ep-9) at website https://animefreak.ws animefreaks official website