November 14, 2019 13:30
Свет

Во Тајланд маж осуден на 374 години затвор за порнографија со деца

Маж од Тајланд (31) е осуден на рекордни 374 години затвор и парична казна од 26.000 долари поради трговија со деца кои ги користел за правење порнографски материјали. Тој е прогласен за виновен откако е утврдено дека намамил деца на возраст од седум до 12 години преку видео игри да дојдат во неговата куќа каде што снимал порнографски материјали со нив, а потоа ги продавал видео снимките преку апликации, соопшти полицијата.

Како што е наведено, ова е втор случај некој да биде осуден на толку висока казна во Тајланд, каде што минатата година еден маж беше осуден на 309 години затвор.

Нови вести

Бројот на загинати во протестите во Боливија се искачи на 10

zane

Ердоган лично му го вратил скандалозното писмо на Трамп

zane

Воени кучиња во Австрија го убиле водичот на кучиња

zane