October 21, 2021 11:34
Хроника

Во судар со ауди и томос тешко повреден моторциклистот

На 20.09.2021 во 12.35 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од бул.„1-ви Мај” и ул.„Мирче Ацев” во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „Ауди” со битолски регистарски ознаки, управувано од Н.М.(58) од Битола и мопед „Томос” без регистарски ознаки, управуван од П.П.(67) од Битола. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил П.П., констатирани во Клиничката болница Битола. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Битола.

Website https://animeheaven.pro: Watch Wandering Son Specials animeheaven Episode 2 dubbed anime

AnimeFLV: First Love Monster anime episode 12 online free at https://animeflv.uk watch anime

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

AniWatch: Rainbow Signal: Hi-Fi Set anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime

Forums asp: https://forums.asp.net/members/gogoanimelol.aspx

Raovat: https://raovat.vn/members/animeflixnl.66951/#about