October 16, 2021 19:03
Балкан

Во Србија 6.786 нови случаи на коронавирус, починаа 54 луѓе

Во последните 24 часа во Србија се регистрирани 6.786 нови случаи на коронавирус, починаа 54 луѓе.

Тестирани се 22.710 лица. Од 6.786 нови случаи, најмногу има во Белград, 1.723, додека трицифрен број на новозаразени е забележан во 10 градови.

Вирологот и микробиолог д-р Миланко Шеклер вели дека непочитувањето на мерките во Србија и слабиот одговор на вакцинацијата доведуваат само до дополнителни проблеми.

Wind: A Breath of Heart OVA (https://animefreak.ws/m/NpvR) Episode 3

Website https://animeflix.nl: Watch Turning Mecard W: Vandyne's Secret animeflix Episode 6 animeflix mha

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Karakai Jouzu no Takagi-san: Water Slide (https://4anime.biz/m/bOkN) Episode Full

AnimeTV: Asteroid in Love anime episode 12 online free at https://animetv.cc anime tv all free for you