Балкан

Во Србија 35 лица починаа, а новоинфицирани се уште 3.572 пациенти

Во изминатите 24 чса во Србија починале уште 35 пациенти како последица од компликации со коронавирусот со што бројот на починати од почетокот на пандемијата се искачи на 5.808 лица, објави Министерството за здравство кај северниот сосед. Од направените 16.116 тестови регистирани се 3.572 ново инфицирани случаи со коронавирусот.

На респираторни машини има приклучено 247 пациенти од вкупно хоспитализирани 7.648 лица.

Од почетокот на пандемијата во Србија коронавирусот е регистриран кај 648.745 лица. Процентот на смртност изнесува 0,9 одсто.

 

AnimeFreak anime: One Punch Man Episode 12

4Anime 4anime in english: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Preview 02