June 12, 2021 01:54
Балкан

Во Србија 326 новозаболени од коронавирус, починаа две лица

Во последните 24 часа, уште 326 лица се разболеа од коронавирус во Србија, што е повеќе од двојно повеќе од претходниот ден.

Како што беше објавено на веб-страницата на Министерството за здравство, уште две лица починаа од ефектите на коронавирус во истиот период, со што вкупната бројка е 780 лица.

Тестирани се 7.242 лица, или вкупно вкупно 1.249.106. На респиратори има 25 пациенти. Од почетокот на пандемијата, вкупно 36.608 лица се заразени со коронавирус.

AnimeTV anime tv dragon ball z: Horimiya (https://animetv.cc/m/nzQl) Episode 13

WCOStream black clover wcostream: Watch Tokyo Ghoul Episode 5