October 22, 2020 04:50
Балкан

Во Србија 30 новозаразени со Ковид-19, двајца починати

Во изминатите 24 часа во Србија се потврдени 30 нови случаи на коронавирус. Две лица починаа од последици на Ковид-19.

Тестирани се 5.275 лица.

На апарати за дишење се приклучени 23 пациенти.